HERHANGİ BİR SORUNUZ VARSA? BURAYI TIKLAYIN

Duyurular

CHP Tokat Millet Vekili Sayın Kadim Durmaz'ın TBMM’ ye vermiş olduğu ‘’Tokat’ ın Turhal ilçesindeki anaokulu öğrencilerinin camiye götürüldüğü iddiasına ilişkin’’ olarak soru önergesi ile bahsi geçen, Mimar Sinan Anaokulu eski müdür vekili ve Eğitimde Çalışanlar Birliği Turhal ilçe temsilcimiz İlkay Çiçekli'nin yanında onurlu bir şekilde durduk. Biz inandığımız sendikacılıkta üyelerimize ve Hakk’a verdiğimiz söz üzerine doğrunun yanında yer almaya devam edeceğiz.

Yüce Meclise 18 Ekim 2018 tarihinde verilen soru önergesi karşısında susanları, "yalan söylemlerle haber yaptıran sendika" şeklindeki twitleri atanları, basın açıklamasının videosunu izledikleri halde milleti kandırmak için çaba sarf edip, yalan söylemler oluşturanları değerli eğitim çalışanlarının ve halkımızın takdirine bırakıyoruz. Eğitimin ve eğitimcilerin siyasi söylemlerden uzak tutulması gerektiği kanaatindeyiz.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden istenilen raporun bir sureti sendikamız tarafından incelenmek ve gerekli mercilere sunulmak üzere bakanlıktan talep edilecektir.

Birlik ve beraberlikten, dayanışma ruhundan, ahlak ve maneviyattan yoksun olanlar ancak ve ancak böylesine hafiflik göstererek karalamalar yapacaktır.En güçlü ve en kudretli olan Allah’tır. Huzurunda ve önünde O’ndan başka baş eğilecek güç elbette yoktur.

Eğitimde Çalışanlar Birliği Sendikası olarak Hakk’ın yanında durmaktan ve inandığımız doğruları söylemekten vazgeçmeyeceğiz. Söz konusu talihsiz önerge karşısında milletimizin vermiş olduğu destek için şükranlarımızı arz ederiz. Ayrıca bize inanan ve bizimle yol arkadaşlığı yapan üyelerimize de sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Sizler bize inandınız ve bizler de sizlerin hakkını savunma noktasında sonuna kadar mücadele edeceğiz. Adam gibi ve her zaman dik bir duruşla..

Saygılarımızla...

15 Kasım 2018 Basın Açıklamasına ait video;

Eğitimde-Birlik-SEN
Yönetim Kurulu