15 Temmuz Milli Birlik Günü

15 Temmuz Milli Birlik Günü

15 Temmuz Milli Birlik Günü

Fethullahçı Terör Örgütü, bu millete boyun eğdirmeye, yönetime el koymaya, seçimle gelmiş iktidarı silah zoruyla indirmeye yönelik olarak dış güçlerle işbirliği yaparak 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunmuştur. Bu güzel vatanı bölmek ve parçalamak için  Fethullahçı Terör Örgütünün küresel şer odakları ile yapmış olduğu hain kalkışmanın üzerinden 2 yıl geçti.

O gün “Kim demiş her şeyin bitişi ölüm / Destanlar yayılır mezarımızdan” diyerek Yüce Mevla’dan şehadet dileyerek,  bizlerde gazi olalım şuuru ile yüce milletimiz bütün siyasi, ideolojik ve sosyal farklılıklarını bir tarafa bırakarak tek bir amaç etrafında toplanmış, vatanına, milletine, devletine sahip çıkmak için alanlara akın etmiş ve çıplak elleri ile tanklara, toplara, uçaklara karşı koymuştur.

Bu darbe girişiminde milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyaya vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Milletimiz tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi,  Anadolu topraklarını hayat alanı olmanın ötesinde istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır.  Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı 100 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da aynı cevabı vermiştir.

Bu milleti gaflet uykusunda zanneden; masum, silahsız, kendi  vatandaşlarına dahi namlu doğrultmakta beis görmeyecek kadar gözü dönmüş caniler tarafından 250 kahraman kardeşimiz şehit, 2 bin 193 kardeşimiz de gazi olmuştur.

15 Temmuz alçaklığının 2. Senesinde bu kalkışma sürecini iyi görülüp böyle olayların bir daha yaşanmaması için, devletimizin din istismarcılığı yapan oluşumları veya sosyal kültürel dernek vakıf vb. isimlerdeki oluşumları mercek altına alması ve denetimlerini devlet eliyle sıklaştırması gerekmektedir. Devlet kademelerine alınan veya yönetici olarak ataması yapılacak olan personelde öncelik belli sendikaların veya zümrelerin referanslarına değil kişilerin ehliyet ve liyakatlerine bakılmalıdır. Hakkaniyetin gözetilmesi, kadrolaşmanın önüne geçeceği gibi her alanda da kalitenin artmasına vesile olacaktır.

15 Temmuz’un yıldönümü vesilesiyle şehitlerimize Yüce Rabbimizden rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor ve şükranla anıyoruz. 15 Temmuz Milli Birlik Gününüzü kutluyorum.

 

Cihan DEMİRKOL
Genel Başkan

 

 

İletişim

Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21 Maltepe Çankaya/Ankara
Telefon: 0536 591 64 54

Sosyal Medya Hesaplarımız

EĞİTİMDE BİRLİK SEN
"Eğitimde Çalışanların Gür Sesi"