Millet olarak başımız sağolsun.

Bartın'ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait maden Ocağında, 14 Ekim'de saat 18.15 sıralarında meydana gelen grizu patlaması sebebiyle 41 işçimiz hayatını kaybetti, 58 işçimizde yoğun bir çalıma ile kurtarıldı.

Ateş düştüğü ocağı yakar ama bugün bu acı hepimizin yüreğini yaktı.  Bu felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum

Millet olarak başımız sağolsun.

 

Eğitimde Birlik SEN

Yönetim Kurulu

Öğrencileri Camiye Götüren Müdür Görevinden Alınması Tepkilere Neden Oldu - Video

Öğrencileri Camiye Götüren Müdür Görevinden Alınması Tepkilere Neden Oldu - Video

 

Türkiye Cumhuriyetini Kimse Tehdit Edemez

ABD Başkanı Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'nin küstah ve tehditkâr dilini Eğitimde Çalışanlar Birliği Sendikası olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Egemen ve bağımsız bir ülke olan Türkiye Cumhuriyeti, demokratik bir hukuk devletidir. Dünyanın hiçbir ülkesi Türkiye'ye ne yapacağını dikte edemez ve hiç kimse Türk yargısına emir ve talimat veremez. ABD Başkanı Trump dâhil hiç kimse Türkiye'ye tehditler savurarak bir sonuç alamaz.

Ülkemizde darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütü hakkında ABD hükümetine ve yargısına klasörlerce bilgi ve belge gönderilmesine rağmen ABD'nin, buna karşılık "FETÖ'nün durumuna bağımsız Amerikan yargısı karar verecek" cevabını unutmuş değiliz. Kendi ülkesinde terör örgütü başını krallar gibi yaşatan ABD Hükümeti kalkmış yargı kararlarını görmezden geçirmemizi istemektedirler.
Sayın Cumhurbaşkanımız 'ver papazı al papazı' diyerek, hain FETÖ’yü ABD’den istemişti. Biz dün olduğu gibi bugün de bu iradenin arkasındayız. Bugüne kadar FETÖ konusunda hiçbir adım atmayan ABD yönetimi, bağımsız Türk yargısının yetki alanında olan bir hususu bahane ederek, Türkiye'ye karşı tehditler savurarak sonuç alamayacağını bilmelidir.

Eğitimde Çalışanlar Birliği Sendikası olarak ülkemizin menfaatlerini her zaman yaşamımızdan dahi üstün tutmuşuzdur. Yıllardır terörü destekleyen Amerika Birleşik Devletleri bir an önce tehditkar tavırlarını gözden geçirerek yapıcı bir dile ve zemine geri dönmelidir. Türkiye Cumhuriyetine parmak sallamak tehdit etmek hiçbir ülkenin haddi değildir.

15 Temmuz’da işgal girişimde bulunanları, bunlara destek verenleri unutmadık ve onlara olan kinimizi de diri tutmaktayız. Türk Milleti tehdit ve şantajlara boyun eğmeyeceği gibi parmak sallayanlarında parmaklarını kökünden kırmasını iyi bilir. Eğitimde Birlik SEN ailesi olarak sonuna kadar devletimizin ve hükümetimizin yanındayız.


Cihan DEMİRKOL
Genel Başkan

15 Temmuz Milli Birlik Günü

15 Temmuz Milli Birlik Günü

Fethullahçı Terör Örgütü, bu millete boyun eğdirmeye, yönetime el koymaya, seçimle gelmiş iktidarı silah zoruyla indirmeye yönelik olarak dış güçlerle işbirliği yaparak 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunmuştur. Bu güzel vatanı bölmek ve parçalamak için  Fethullahçı Terör Örgütünün küresel şer odakları ile yapmış olduğu hain kalkışmanın üzerinden 2 yıl geçti.

O gün “Kim demiş her şeyin bitişi ölüm / Destanlar yayılır mezarımızdan” diyerek Yüce Mevla’dan şehadet dileyerek,  bizlerde gazi olalım şuuru ile yüce milletimiz bütün siyasi, ideolojik ve sosyal farklılıklarını bir tarafa bırakarak tek bir amaç etrafında toplanmış, vatanına, milletine, devletine sahip çıkmak için alanlara akın etmiş ve çıplak elleri ile tanklara, toplara, uçaklara karşı koymuştur.

Bu darbe girişiminde milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyaya vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Milletimiz tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi,  Anadolu topraklarını hayat alanı olmanın ötesinde istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır.  Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı 100 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da aynı cevabı vermiştir.

Bu milleti gaflet uykusunda zanneden; masum, silahsız, kendi  vatandaşlarına dahi namlu doğrultmakta beis görmeyecek kadar gözü dönmüş caniler tarafından 250 kahraman kardeşimiz şehit, 2 bin 193 kardeşimiz de gazi olmuştur.

15 Temmuz alçaklığının 2. Senesinde bu kalkışma sürecini iyi görülüp böyle olayların bir daha yaşanmaması için, devletimizin din istismarcılığı yapan oluşumları veya sosyal kültürel dernek vakıf vb. isimlerdeki oluşumları mercek altına alması ve denetimlerini devlet eliyle sıklaştırması gerekmektedir. Devlet kademelerine alınan veya yönetici olarak ataması yapılacak olan personelde öncelik belli sendikaların veya zümrelerin referanslarına değil kişilerin ehliyet ve liyakatlerine bakılmalıdır. Hakkaniyetin gözetilmesi, kadrolaşmanın önüne geçeceği gibi her alanda da kalitenin artmasına vesile olacaktır.

15 Temmuz’un yıldönümü vesilesiyle şehitlerimize Yüce Rabbimizden rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor ve şükranla anıyoruz. 15 Temmuz Milli Birlik Gününüzü kutluyorum.

 

Cihan DEMİRKOL
Genel Başkan

 

 

İletişim

Adres: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21 Maltepe Çankaya/Ankara
Telefon: 0536 591 64 54

Sosyal Medya Hesaplarımız

EĞİTİMDE BİRLİK SEN
"Eğitimde Çalışanların Gür Sesi"